Duben 2010

Duben 2010

1. dubna 2010 v 0:15 | Standa a fan club Petra Nováka

Bigbít

15. díl: Čs. beat festivaly, hippies, sex & drogy & rock'n'roll (cca 1967-69)
1. a 2. Čs. beat festival z let 1967 a 1968. Co to obnášelo udělat tehdy velký beatový festival. Zdůvodňování u orgánů, organizace, laureáti festivalů atd. Obrazové ukázky. Duch festivalů přesně v duchu doby. Hippies venku i u nás (móda, životní styl, výtvarno). Pop music expres. Koncerty Beach Boys v Československu. Zahr. hosté na Čs. beat festivalech (The Nice, Cuby & The Blizzard). Sex, drogy a rock'n'roll ve vzpomínkách čs. rockerů. Praotec čs. Bigbítu.
Konec šedesátých let. Nadějeplná doba, nejen v hudbě a nejen v Československu byla pro utváření (do)životních postojů tehdejších teenagerů jako stvořená. Poselství lásky a míru doprovázená elektrickou kytarou zněla jako celosvětová hymna. Hoši prodloužili vlasy na ramena, dívky krátily sukně pod zadek. Tehdy jsem si od pouličního kolportéra koupil první Pop Music Express s The Primitives Group na titulu. Na té fotografii (Hajnišův uhrančivý portrét coby moudí v rozkroku) bylo všecko: sex, drogy, rock´n´roll. Vyprávění šťastlivců, kteří v Lucerně viděli britské The Nice s Keithem Emersonem - to byla nekonečná slast pro dospívajícího rockera. A když už jsem neuměl na nic hrát, alespoň jsem si po vzoru Pop Music Expressu "založil" vlastní hudební časopis, který vycházel v jenom výtisku... Ta záliba mi vydržela dost dlouho - vlastně dodnes kromě potěchy mne to ještě docela slušně živí.
Ta tři léta se stala legendou. Při natáčení Bigbítu s pamětníky těch časů sice vzaly některé představy za své - realita byla mnohem prozaičtější.
V pátek 30.4.
Musilka Brno
22.4. Musilka Brno - 19.30
23.4.  Golem Zlín - 20.00

*******
Jan F. Obermayer
jede na plný plyn , zde ho vidíme se skupinou

Die Anstalt

r. 2010

Die Anstalt
kapela
************

katka č.15 1
                Dvojstrana o životě Petra Nováka časopis Katka č.15 vyšlo 6.4.2010
*****
Karel Kryl

Vzpomínka na Karla Kryla


Typ:
Datum:
29. duben 2010
čas:
19:00 - 23:30
Lokalita:
AC Klub
Ulice:
Heyrovského
Město:
Hradec Králové, Czech Republic

Popis

Každoroční připomenutí písničkáře a básníka Karla Kryla v královéhradeckém AC Klubu, na kytaru nejznámější Krylovy písně hraje Jarda Čížek, reprodukovanou muziku pouští D.J.Honza Šimek

*****
kalendář 2010
Krásný kalendář na rok 2010 nám zaslal Ota Hollas
kalendář

----------

Bigbít :
12. díl: Slovenská scéna podruhé (cca 1964-73)
Peter Lipa a vliv černé hudby (Ray Charles). Skupina Blues Five a její blues-jazzové coververze známých hitů. Srovnání Blues Five s českým ekvivalentem Framus Five. Nejznámější slovenská skupina Prúdy. Profil Pavola Hammela. O psaní textů v slovenštině. Odchod Mariana Vargy z Prúdů a založení nové skupiny Collegium Musicum. Vliv art rocku (Nice a EL & P). Profil Mariana Vargy. Film "Nikotýn". Rozpad Collegia. Praotec čs. bigbítu.
Z natáčení tohoto dílu si pamatuju, jak jsme se trochu obávali, že Marian bude mluvit svou "vargovštinou", jazykem srozumitelným asi jako mix holandštiny a maďarštiny a že budeme muset použít titulkyy -Varga naštěstí mluvil pomalu a pěkně. Ale vážně: myslím, že v tomto "druhém" slovenském díle je zaznamenán a třeba Lipou či Hammelem skvěle okomentován vývoj slovenského bigbítu na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Chtěl jsem, aby Hammel zopakoval svou proslulou odpověď na tiskovce k Bratislavské lýře někdy v roce 1986 (tehdy byl n vměstkem ředitele agentury Slovkoncert): "Áno, na Lýru príde vela zahraničních hostov, aj Paul McCartney." Naše nedůvěřivé potřásání hlav zaplašil pak dodatkem: "Veď to povedal struh Colotka!" (Tehdejší slovenský premiér).


 Duben

       Narozeniny a svátky

       ( Muzikanti - známí - přátelé)

                                                                  
*10.4. Jaroslav Přibyl
Rytíř 2
*11.4. Zdeněk Rytíř

*11.4.Otakar Hollas
* 12.4. Alena Navrátilová  
*13.4.Jaroslav Císař 

* 14.4. Dana Obrová

*14.4 Bohuslav Janda

*16.4. Pavel Vrba
     
* 18.4 Ludmila Novotná
*21.4. Tomáš Bednařík
*22.4. Vladimír Chod
*23.4. Pepa Tetor
Pavel Fořt
*26.4. Pavel Fořt*


 *29.4. ing.Jaroslav Bednář


svátek slaví fanoušci :

Ivana
Jiří
Julius
Ota
Jaroslav

Blahpřejeme