Leden 2015

Leden 2015

1. ledna 2015 v 0:02 | Standa  Fan club Petra Nováka
Šachový klub Lípa pořádá ve spolupráci s hostincem "U polních myslivců" pod chlumskou rozhlednou v rámci cyklu z historie československé populární hudby Hluboká brázda ojedinělý hudební projekt: Rok Petra Nováka k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám. Během letošního roku zde bude uvedeno devět pořadů o jeho sice krátkém životě, ale velikém díle, které tu po něm zůstalo.
První část proběhne v salonu hostince "U polních myslivců" na Chlumu v pátek 9. ledna od 19 hodin a bude v ní zmapován časový úsek let 1962 - 1970, ve kterém spatřily světlo světa nejúspěšnější písně autorské dvojice Petr Novák / Ivo Plicka Já budu chodit po špičkách, Povídej, Náhrobní kámen, Klaunova zpověď, Pokoj č. 26, Toreador se nesmí bát, Dětský oči, ale i první album Kolotoč svět s písněmi Hádíth, Esther, Sedm prázdných dnů a dalšími. Dále budou vystaveny SP, EP a LP desky z této doby, mnohdy s vlastoručními podpisy Petra Nováka a Iva Plicky.
Celý projekt, připomínající umění skromného Mistra, proběhne s podporou oficiálního fanclubu Petra Nováka, jehož je autor Jaroslav Balcar členem.
Ahoj kamarádky a kamarádi, rok 2015 začínám první částí mého zřejmě největšího životního projektu. Jedná se o Rok Petra Nováka, více se o něm dozvíte, když si otevřete přílohu. Kdo mě jen trochu znáte, víte, že Petr Novák je moje celoživotní láska a protože by mu letos bylo sedmdesát, chtěl bych mu s velikou úctou složit hold. Těch částí bude devět a bude to hodně podrobný průřez jeho uměleckou kariérou. Měl bych velikou radost, kdyby tento projekt oslovil i ty z vás, pro něž Petr Novák neznamenal tolik, co pro mě. Mám připraveny všechny dostupné informace i nahrávky, a krom avizovaných desek v příloze budou k prohlédnutí i knihy o Petrovi Novákovi a moje soukromá sbírka o, podle mého subjektivního názoru, našem nejlepším zpěvákovi. Začínáme v pátek 9. ledna od 19 hodin v hostinci "U polních myslivců" pod chlumskou rozhlednou a na pořadu budou léta 1962 - 70. S odstupem času lze říci, že to byly nejšťastnější roky celé Petrovy kariéry. Máte-li cokoliv o Petrovi Novákovi, budu mít velkou radost, když to vezmete sebou. Na setkání se těší Jarda Balcar.***
Narozeniny a svátky
( Muzikanti - přátelé - členové Fan clubu )
* 2.1. Stanislav Staněk
solová kytara,zpěv -1979-doposud
* 6.1. Irena Hašová
* 7.1. Pavol Hlôška
*7.1. Jiří Novák
* 8.1. Dezider Škvarenina
* 9.1. Václav Soukup
* 11.1.Věra Wajsarová
housle,zpěv -1976-1987
*12.1. Jirka Oppitz
* 13.1. Vlasta Čihalíková
* 16.1.2008 Allison Plicková
* 17.1. Vláďa Dočkal
* 17.1. Julius Bartók
* 27.1. Jiřina Täuberová
* 31.1. Jana Hrušková
zpěv - 1987-1993 (Memento)

svátek:
Zdeněk Exler
Zdeněk Nedvěd
Blahopřejeme